IBC SOLAR dostarcza za pomocą hybrydowych sytemów solarną energię na Majorkę

RTEmagicC_IBC_SOLAR.jpgIBC SOLAR Premium Partner zainstalował niezależne źródło energii dla dwóch budynków

 

 – Firma IBC SOLAR jest przodującym specjalistą na świecie w dziedzinie fotowoltaicznych systemów (PV), posiada znaczne doświadczenie i sieć niezależnych instalacji.

Na ulubionej przez turystów wyspie, Majorce, firma Premium Partner Switpec GmBh właśnie zainstalowała dwa hybrydowe systemy, każdy o mocy 28,8 kWp. Dwie nowe instalacje zbudowane na ziemi, są w stanie pokryć 90% zużycia energii za pomocą słonecznych promieni.

 

PV-Anlage-Finca-Mallorca-IBC-SOLAR

Najnowszą firmą między Premium partnerami IBC SOLAR jest firma Swiptec z Lipska w Niemczech (firma sprecjalizuje się w niezależnych systemach), która podczas lata zabrała swoich pracowników na popularną wśród turystów wyspę, w celu zainstalowania niezależnego systemu na dwóch nowowybudowanych prywatnych apartamentach w głębi Majorki. Dzięki połączeniu systemu PV, akumulatorów na magazynowanie energii i dieslowego agregatu, cel ten udało się spełnić w ekologiczny i stabilny sposób.  

IBC SOLAR AG zaopatruje elektrownie w specjalnie zaprojektowane komponenty najwyższej jakości. Inżynierzy i technicy również brali udział w projektowaniu PV elektrowni. Każdy z dwóch bliźniaczych systemów składa się ze 120 paneli IBC PolySol o znamionowej mocy 28,8 kWp, 24 akumulatorów Moll OPzV 3010 oraz dieslowego agragatu o mocy 40kVA. System zaopatruje w energię oba budynki całą dobę, spalając przy tym minimalną ilość paliwa. Prąd jest wykorzystywany do obsługi domowych pomp ciepłowniczych i systemów podgrzewania wody w basenach.  

Fotowoltaiczne rozwiązania hybrydowe oferują wiele zalet w porównaniu z samymi agregatami prądotwórczymi: zużycie paliwa jest znacznie mniejsze, ponieważ agregator jest używany tylko w okresach niskiego promieniowania. Oprócz zużycia paliwa, również koszty utrzymania są znacznie niższe. W rezultacie użytkownicy instalacji PV są niezależni na kopalnianych surowcach i ich rosnących cenach. Emisja CO2 do atmosfery uległa zmniejszeniu, dzięki temu właściciele chronią środowisko. Umiejscowienie paneli w kierunku wschód-zachód zapewnia, że fotowoltaiczny system będzie aktywny również rano i wieczorem, pochłaniając jeszcze więcej słonecznego promieniowania. Hybrydowy system jest gwarancją długoterminowej inwestycji i stabilność cen, opłacalna taryfa energii elektrycznej jest głównie wynikiem jednorazowego kosztu zainstalowania systemu fotowoltaicznego.  

Wszystkie potrzebne materiały i części PV systemu, były dostarczone na wyspę za pomocą ciężarówek. Zainstalowanie systemu trwało tylko 14 dni. Firma Swiptec była bardzo ostrożna, wykonując instalację. Wszystkie cześci i komponenty zabezpieczyła przed zewnętrznymi wpływami zarówno pogodowymi, jak i przed zwierzętami. Kable zabezpieczono specjalnym wężem ochronnym, aby zapobiec przegryzaniu ich przez miejscowe gryzonie. Swiptec miał również za zadanie stworzyć monitorujący system, który kontroluje całą hybrydową elektrownię za pomocą internetowego portalu. Dzięki temu wszelkie awarie są niezwłocznie wykrywane i mogą być w bardzo szybkim czasie naprawione.

Niezależny hybrydowy system od dostaw prądu z sieci, pozwala właścicielom zapewnić nieprzerwaną dostawę energii i bez podłączenia do niej. Podczas planowania i montażu hybrydowego systemu, Swiptec (jako jeden z 600 Niemieckich Premiowych Partnerów) mógł skorzystać z 30-letniego doświadczenia, które firma IBC SOLAR, światowy specjalista na polu fotowoltaiki, może zaoferować. Specjaliści na hybrydowe systemy z IBC SOLAR realizowali już projekty niezależnych solarnych elektrowni na całym świecie, między innymi w Malezji, na Seszelach, Indiach oraz innych odległych miejscach i wyspach.