IBC SOLAR dostarcza energię elektryczną nawet do najbardziej odległych miejsc świata

Nowy panel fotowoltaiczny IBC SoloSol zapewnia zasilanie energią elektryczną domków letniskowych lub stacji pogodowych.

 

IBC SOLAR AG, światowy lider w dziedzinie systemów fotowoltaicznych, rozszerza swoją ofertę rozwiązań dla elektrowni słonecznych, które są niezależne od sieci publicznej i wprowadza nowy panel fotowoltaiczny IBC SoloSol. Panel ten został zaprojektowany specjalnie dla gotowych systemów solarnych, aby zapewnić energetyczną samowystarczalność mniejszych instalacji. Pakiet zawiera wstępnie zmontowany zestaw IBC SoloHome, składający się z optymalnie dobranych elementów, które mogą być łatwo zainstalowane i natychmiast używane.

IBC_Solo_Sol_95_CS_Mono

IBC SoloSol jest pierwszym panelem fotowoltaicznym, który został zaprojektowany specjalnie do systemów  zasilania typu off grid. IBC SoloSol jest idealnym rozwiązaniem dla instalacji, w których  trudno o inne źródło energii elektrycznej – na przykład altany ogrodowe czy schroniska górskie.

Dzięki mocy uzyskanej z 36 ogniw fotowoltaicznych, panel IBC SoloSol jest o połowę mniejszy w porównaniu z panelami standardowymi, dlatego instalacja na małych powierzchniach jest łatwiejsza. Ponadto spełnia potrzeby montażu docelowego o niższych wymaganiach energetycznych. IBC SoloSol jest dostępny w postaci monokrystalicznych lub polikrystalicznych paneli o napięciu 18 V, co oznacza, że  awaryjna bateria o napięciu 12V może być ładowana przez energię słoneczną jako dodatkowy komponent całego systemu.

Firma IBC SOLAR oferuje gotowe zestawy SoloHome, zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia produkcji energii. Zestawy te uzupełniają istniejący asortyment produktów IBC SOLAR, dostosowanych do potrzeb niezależnych systemów fotowoltaicznych, służących do zasilania szerokiej gamy budynków, nawet w najbardziej odległych miejscach świata. Używane są nie tylko dla zastosowań prywatnych, ale także przemysłowych lub handlowych, takich jak stacje pogodowe lub systemy sterowania ruchem.

Zestawy IBC SoloHome są dostarczane w wielu różnych rozmiarach i wersjach,są niezależne od sieci i mogą być używane w różnych częściach świata. Zestaw zawiera niezbędne elementy i materiały potrzebne do jego instalacji: panele fotowoltaiczne IBC SoloSol, regulator ładowania, inwerter oraz akumulator wraz z okablowaniem. Wszystkie produkty są poddawane dokładnym testom we własnych laboratoriach i mają 10-cio letnią gwarancję. Zestawy są gotowe do użycia zaraz po zainstalowaniu.

Jak w przypadku wszystkich produktów IBC SOLAR naszym priorytetem jest ciągłe zapewnienie jakości i kompatybilności systemu oraz możliwość osobistej konsultacji poprzez Premium Partner Portal. Zapewnia to długą żywotność, maksymalną efektywność i niezawodność systemu.