Firma IBC SOLAR otrzymala recertyfikacje od TÜV Rheinland

Zakres obowiązywania certyfikatu DIN ISO 9001 został rozszerzony o punkt „rozwój produktów”.T†V_Logo_2c_hoch_2

 

IBC SOLAR AG, z powodzeniem ukończyla coroczna re-certyfikacje TÜV swojego wewnętrznego systemu zarządzania.

Tym samym certyfikat systemu zarzadzania jakoscia DIN EN ISO 9001, norma zarządzania środowiskowego DIN EN ISO 14001 oraz bezpieczeństwa i higieny pracy BS OHSAS 18001 przedłużyły swoją ważność.

Audyt jakości TÜV Rheinland nie tylko potwierdził rozwój systemu zarządzania, ale również rozszerzona została ważność certyfikatów. Od teraz certyfikacja obejmuje rozwój oraz handel poszczególnymi komponentami systemów fotowoltaicznych a także projektowanie i dystrybucje gotowych pod klucz instalacji PV.

Przy wprowadzaniu obszaru „rozwój produktów“ podczas re-certyfikacji uwzględniono fakt, że IBC SOLAR jest nie tylko aktywna firma w zakresie dystrybucji i projektowania, ale równiez wytwarza wlasne produkty. Tutaj duże znaczenie ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie jako specjalisty od fotowoltaiki, tak wiec wytwarzanie produktów przez IBC SOLAR opiera się na rzeczywistym zapotrzebowaniu klientów i partnerów.

Rozwój produktów zgodny z normami ISO musi spełniać liczne wymagania.

Do nich należy przykładowo prowadzenie registru wymagań i danych specyfikacji czy ustalenie kamieni milowych przedsiębiorstwa i jego rozwoju. W ramach recertyfikacji pracownicy instycucji TÜV przez dwa dni sprawdzali wyrywkowo normy dla każdego z trzech certyfikatów opierając się na różnych projektach. Przy tym opiniowano m.in. glówne procesy firmy IBC SOLAR z dziedziny handlu, zaopatrzenia czy projektów. Poza tym komisja sprawdzila, w jakim stopniu firma IBC SOLAR wprowadzila w zycie plan dzialań ustalony w ramach TÜV-Audits 2012.

Okazalo sie, ze w roku ubieglym firma osiagnela zalozone cele poprzez kontynuacje sprawdzonych juz procesów oraz wprowadzenie polepszeń.

Ocena instytutu TÜV świadczy o tym, że IBC SOLAR w bardzo dobrym stopniu stale wprowadza ulepszenia, które stoją w centrum certyfikacji. Firma poświęca niezwykłą uwagę wysokim standardom certyfikatów ISO, co udowodniła re-certyfikacja. Dzięki temu IBC SOLAR  również w przyszłości może zagwarantować swoim klientom innowacyjne produkty najwyższej jakości.