Powrót do GWARANCJE

Jakość IBC Solar

Podzespoły najwyższej jakości dla fotowoltaiki

IBC SOLAR wszelkie komponenty systemów fotowoltaicznych zamawia u renomowanych producentów i samodzielnie ustala normy, które produkty te muszą spełniać. Przeprowadzane testy oraz kontrola jakości wszystkich podzespołów podlegają także działaniom kontrolnym w formie audytów wykonywanych przez techników IBC SOLAR w fabrykach producentów.

Wysoka jakość potwierdzona przez niezależne testy

Wszystkie produkty wykorzystywane przez IBC SOLAR posiadają odpowiednie certyfikaty i odpowiadają wszelkim normom jakości. Ponadto weryfikowane są one również przez uznawane na całym świecie niezależne instytuty, takie jak TÜV, VDE, SGS oraz Frauenhofer-Institut.

 

hohestandards

Pewność to pewność– dalsze testy wykonywane za pomocą własnych urządzeń do testowania

Aby zapewnić Państwu niewymagające konserwacji systemy na najwyższym poziomie technicznym IBC SOLAR poddaje je nieustannym testom wykorzystując przy tym własne instalacje testowe o powierzchni 3.000 m2. Ponadto firma regularnie przeprowadza flash-testy w celu kontroli parametrów paneli oraz kontroluje żywotność paneli fotowoltaicznych testując je w komorze klimatycznej.

Kontrola zamówionego towaru

Wszystkie produkty kontrolowane są już na etapie przyjęcia towaru na podstawie certyfikacji (DIN ISO 2859-1). Ponadto wewnętrzny zespół ds. kontroli jakości przeprowadza liczne kontrole wyrywkowe, w ramach których szczegółowo sprawdzane są wszelkie specyfikacje techniczne produktu.    

Panele fotowoltaiczne – sposoby kontroli parametów

Panele fotowoltaiczne zostają w pierwszej kolejności rozgrzane, by następnie przy temperaturze 25°C zostać poddanymi pomiarom. W trakcie tej procedury na moduł kierowany jest promień światła imitujący promieniowanie słoneczne. Wtedy to mierzona jest jego moc. Jeżeli panel fotowoltaiczny nie osiągnie wyników pozostających w granicach tolerancji, wysyłany jest do pomiaru w akredytowanym laboratorium. Dzięki temu mogą być Państwo pewni, że zamówiona moc odpowiada tej faktycznie uzyskiwanej. 

W jaki sposób kontrolowana jest żywotność paneli w komorze klimatycznej?

W komorze klimatycznej panele fotowoltaiczne poddawane są testom długoterminowym. Sprawdzana jest jakość laminatu oraz to, jak dobrze są ze sobą połączone poszczególne komponenty, również przy zmianach temperatur od -40°C do +85°C oraz przy wilgotności powietrza dochodzącej do 85%.

Wieloletnie doświadczenie mówi samo za siebie

Ponad 120 tysięcy systemów fotowoltaicznych na całym świecie oraz ponad trzydzieści lat doświadczenia – czy to w Europie, Afryce czy Azji – wysokiej jakości panele fotowoltaiczne IBC SOLAR rok w rok wytwarzają tysiące kilowatogodzin energii słonecznej.