IBC AeroFix: stabilność i lekkość

Praga, 11 marca 2013 – System IBC AeroFix rozwinięty przez spółkę IBC SOLAR AG – jedną z czołowych firm na świecie systemowo zajmujących się fotowoltaiką – to fotowoltaiczny system montażowy do dachów płaskich z niską rezerwą obciążenia. Ten aerodynamiczny oraz zoptymalizowany pod względem materiałowym system wyróżnia stabilność, doskonałe wykorzystanie powierzchni oraz wysoki komfort montażu. IBC AeroFix produkuje się w trzech różnych wersjach i pasuje do systemów fotowoltaicznych o różnych rozmiarach oraz dachów zorientowanych w różnych kierunkach. Z uwagi na to, że do dachu nie trzeba niczego wkręcać, dach pozostaje całkowicie nienaruszony i dlatego system IBC AeroFix można zastosować również na dachach płaskich z izolacją bitumiczną i foliową.

aerofix1

 

Samonośny system IBC AeroFix z odpornego na korozję aluminium oraz stali został stworzony specjalnie dla wszystkich dachów płaskich, które mają zostać pokryte instalacją solarną bez zwiększania ich obciążenia. Jako innowacyjne rozwiązanie jest optymalny pod względem aerodynamicznym, a w testach przeprowadzanych w tunelach wietrznych z warstwami granicznymi, w których – zgodnie z rygorystycznymi zasadami spółki Windtechnologische Gesellschaft e.V. (WTG – Spółka Technologii Wiatrowej) – symuluje się rzeczywiste warunki środowiska naturalnego, osiągnął imponujące wyniki. Nawet przy intensywnym obciążeniu wiatrem IBC AeroFix jest całkowicie wytrzymały. Dzięki temu spełnia wymagania najnowszych przepisów budowlanych Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (Deutsches Institut für Bautechnik – DIBt).

Ten nowy system instalacyjny wyróżnia się także wysokim stopniem wstępnego montażu i zapewnia zintegrowaną, niepoślizgową warstwę ochronną. Dzięki temu systemy fotowoltaiczne mogą być instalowane łatwiej i szybciej, przy mniejszej ilości czynności montażowych. System ten rezygnuje całkowicie z blachy od strony zawietrznej, przez co można obniżyć nie tylko masę własną, ale i cenę systemu montażowego. Za pomocą łatwego do dopasowania systemu IBC AeroFix można optymalnie wykorzystać jakiekolwiek powierzchnie, które są do dyspozycji – od dużej powierzchni dachu po mały dach garażu. Jest to możliwe dzięki wąskim przestrzeniom między poszczególnymi rzędami modułów oraz małej odległości krawędzi od krawędzi budynku.

Ten fleksybilny fotowoltaiczny system montażowy ujawnia swoje zalety głównie w instalacjach zorientowanych w kierunkach wschód-zachód. Dzięki elementom w kształcie litery V podczas montażu i konserwacji technicy mają łatwy dostęp do kabli i przyłączeń na tylnej stronie modułów. Co więcej, możliwe jest także optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, ponieważ pole modułów można zamknąć poprzez jego ukończenie na tylnej ścianie, jak i za pomocą kolejnego szeregu modułów.,br />
Oferując system montażowy IBC AeroFix, naszym partnerom branżowym oferujemy wysoce stabilne rozwiązanie mocujące do dachów, które nie powinny być obciążane. Chodzi tu głównie o garaże i dachy hal“, mówi Kristijan Fotak, menadżer ds. produktu systemów mocujących IBC SOLAR. „Wysokiej jakości materiały o dużej trwałości, z których wykonane są produkty klasy IBC AeroFix, przemyślana koncepcja instalacji, jak również atrakcyjny stosunek ceny do wydajności gwarantują wysoką jakość, łatwość dopasowania oraz ekonomiczne rozwiązanie. Do rozwoju tego systemu montażowego w firmie IBC SOLAR AG wykorzystano jej wieloletnie doświadczenie z zakresu lekkich systemów do dachów płaskich.“

aerofix3IBC AeroFix występuje w trzech wariantach systemowych:
•IBC AeroFix 15: do dużych dachów płaskich do wysokości 20 m, z minimalną liczbą modułów fotowoltaicznych 2×5 o klasycznej orientacji w kierunku południowym oraz z nachyleniem modułów wynoszącym 15°. Standardowa odległość pomiędzy dolnymi konstrukcjami mocującymi: 1,80 metra.
•IBC AeroFix 15 Kits: do małych dachów płaskich do wysokości 6 m (np. garaże), z minimalną liczbą modułów fotowoltaicznych 2×2 o klasycznej orientacji w kierunku południowym oraz z nachyleniem modułów wynoszącym 15°. Standardowa odległość pomiędzy dolnymi konstrukcjami mocującymi: 1,80 metra.
• IBC AeroFix 10: do dachów płaskich do wysokości 20 m, z minimalną liczbą modułów fotowoltaicznych 2×5 o orientacji w kierunku wschód-zachód oraz z nachyleniem modułów wynoszącym 10°, w kształcie litery V, do łatwego montażu. Zakończenie blachą na tylnej stronie (IBC AeroFix 10EW-B) lub za pomocą kolejnego szeregu modułów (IBC AeroFix 10EW-M). Standardowa odległość pomiędzy dolnymi konstrukcjami mocującymi: 2,30 metra.

IBC AeroFix pasuje do modułów o szerokości od 950 do 1000 mm i długości od 1630 do 1700 mm. Można go łączyć z niektórymi elementami systemu mocującego IBC TopFix 200 i posiada dziesięcioletnią gwarancję na produkt. IBC AeroFix dostępny jest od marca 2013 u partnerów IBC SOLAR.

 

aerofix2