IBC SOLAR na targach INTERSOLAR 2013

IS_Europa_100119_cmykPraga/Czechy, 30.05.2013. W dniach od 19 do 21 czerwca, w Monachium, odbędą się targi Intersolar. W hali B6, na stoisku nr 310, swoje produkty oraz usługi zaprezentuje IBC SOLAR AG, światowy lider na rynku systemów fotowoltaicznych (PV). Oprócz dotychczasowych rozwiązań, spółka promować będzie nowy IBC AeroFix. Ten samonośny system, zaprojektowany przez IBC SOLAR, ułatwia instalację paneli fotowoltaicznych na wszystkich powierzchniach (dachy płaskie). Ponadto spółka przedstawi innowacje w zakresie rozwiązań dot. zużycia i akumulacji energii PVdla gospodarstw domowych, rolniczych i małych przedsiębiorstw. Lista innowacji obejmuje m. in. system kontroli zużycia na potrzeby własne, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w Monachium. IBC SOLAR będzie również udzielało informacji na temat nowej sieci Premium Partner w Niemczech.

 

Lekki system montażowy:  IBC AeroFix
Samonośny system montażowy IBC AeroFix przystosowano do montażu na dachach płaskich z niską rezerwą obciążenia granicznego. Projekt IBC SOLAR charakteryzuje się optymalną aerodynamiką – system osiąga zaskakujące rezultaty w badaniach przy użyciu tuneli aerodynamicznych z warstwą przyścienną, w których odwzorowano warunki środowiskowe zgodnie z surowymi normami Windtechnologischen Gesellschaft. Od dużych, płaskich dachów po dachy małych garaży – elastyczny IBC AeroFix nadaje się do montażu na każdej powierzchni. Monterzy zyskują dzięki szybkiej i prostej instalacji – część elementów zmontowano wstępnie. Dostępne są trzy modele dla różnych systemów PV, jak i dla różnych dachów. Wykonywanie otworów gwintowanych nie jest wymagane – struktura dachu pozostaje nienaruszona, dlatego IBC AeroFix nadaje się do montażu zarówno na dachach z pokryciem betonowym, jak i foliowym. Elastyczny system montażowy PV okazuje się szczególnie wydajny w przypadku instalacji o ekspozycji wschód-zachód. Rozwidlony wspornik ułatwia dostęp do przewodów oraz gniazd z tyłu paneli. IBC SOLAR będzie promować IBC AeroFix na stoisku w hali B6. IBC SOLAR udzieli również informacji na temat pozostałych systemów montażowych.

Rozwiązania dot. zużycia i akumulacji energii na potrzeby własne
Pod koniec roku 2011 IBC SOLAR rozpoczął sprzedaż akumulatorów kwasowo-ołowiowych i baterii litowo-jonowych dla gospodarstw prywatnych. Znajdują one zastosowanie nie tylko w Niemczech, ale i w Austrii, Szwajcarii oraz Danii. Ich popularność ciągle rośnie. Kompaktowe rozwiązania dot. akumulacji energii fotowoltaicznej pozwalają wykorzystać potencjał modułów domowych, nawet jeżeli nie świeci słońce. Istnieje możliwość kontrolowania kosztów. Właściciel domu ma gwarancję, że większość energii, którą produkują jego moduły PV, zostanie wykorzystana na użytek własny, a nie przesłana do sieci publicznej. Jeden akumulator pozwala zwiększyć samowystarczalność energetyczną przeciętnej rodziny o 2/3 (i więcej). Na targach, IBC SOLAR zaprezentuje sposób, w jaki systemy PV z inteligentnym układem kontroli oraz pozostałymi elementami umożliwiają produkowanie większej ilości energii i sprawne jej wykorzystanie na użytek własny, przy uwzględnieniu prognoz.

Wykorzystanie energii fotowoltaicznej na użytek własny i samowystarczalność energetyczna to ważne aspekty w przypadku instalacji dla gospodarstw rolniczych, zakładów przemysłowych oraz przedsiębiorstw: rosnące koszty energii elektrycznej przyczyniają się do zwiększenia popularności systemów fotowoltaicznych dostosowanych do określonych potrzeb klienta. W związku z koniecznością spełnienia wymogów dot. kosztów i samowystarczalności potrzebna jest nie tylko specjalistyczna wiedza, ale i lata doświadczeń oraz gwarancja niezawodności produktów. IBC SOLAR chętnie udzieli informacji na ww. tematy na stoisku w hali B6.

Partnerzy premium w centrum uwagi
IBC SOLAR sprzedaje systemy w ramach sieci sześciuset partnerów premium na terenie Niemiec oraz sieci trzydziestu partnerów za granicą, w tym monterów, dekarzy, spółek zajmujących się montażem instalacji elektrycznych i sanitarnych, systemami nagrzewania i klimatyzacji powietrza. Spółka wykorzysta nadchodzące targi Intersolar, aby zacieśnić kontakty z dotychczasowymi partnerami premium i osobiście udzielić informacji na temat nowych ofert i usług. Na tegorocznych targach, IBC SOLAR przedstawi nowy program sieci Premium Partner dla obszaru Niemiec, obowiązujący od roku 2014. Jego celem będzie polepszenie współpracy oraz wymiana doświadczeń między IBC SOLAR a partnerami, jak i między samymi partnerami.

Aby umożliwić lepsze wsparcie partnerów premium w czasach trudnych dla przemysłu fotowoltaicznego, nowy program oparto na wzmocnieniu współpracy ze spółkami średniej wielkości. Ekspert PV opracował trójpoziomowy model dla niemieckich partnerów premium, dzięki któremu mogą oni lepiej pracować nad swoją pozycją na rynkach lokalnych.

Goście Intersolar będą mogli uzyskać wiele różnych informacji na temat nowych usług IBC SOLAR w hali B6 na stoisku 310, w dniach: 19-21.06.2013.